Panthenol

Též nazývaný Provitamín B5 či Dexpanthenol je biologickým prekurzorem vitamínu B5 (kyselina D-pantothenová). Po absorpci pokožkou se Provitamín B5 metabolicky přeměňuje na vitamín B5, který má přirozené hydratační, zklidňující, hojivé a regenerační vlastnosti. Udržuje pokožku jemnou, hladkou a zdravou.
Provitamín B5 je vhodný pro všechny typy pleti. Je znám mnoha svými prospěšnými vlastnostmi při péči o pleť:

Hydratace – Provitamín B5 je znám svými zvlhčujícími vlastnostmi. Zvlhčovadla jsou látky, které zachovávají vlhkost. Provitamín B5 chrání kožní bariéru a pomáhá pokožce udržet si vlhkost a chránit ji před podrážděním. Použitím produktu s provitamínem B5 maximalizujete hydrataci Vaší pokožky a zlepšíte její jemnost a pružnost.
Léčivé a ochranné vlastnosti – Provitamín B5 slouží též jako přírodní léčitel a ochránce pokožky. Výrobky pro péči o tělo, vlasy a pleť obsahující Provitamin B5 pomáhají zmírňovat příznaky podrážděné pokožky, jako je svědění, bolest a nežádoucí změny barvy. Provitamín B5 rovněž urychluje proces hojení zraněné, nedávno tetované či poškozené pokožky.
Regenerace – Provitamín B5 též pomáhá regenerovat pokožku během noci. Pomáhá udržovat pokožku a jiné orgány zdravé, rovněž pomáhá Vašemu tělu metabolizovat tuky, bílkoviny a sacharidy, což vede k celkově zdravějším buňkám a orgánům.
Anti-aging – Změkčující vlastnosti Provitamínu B5 též pomáhají zmírnit výskyt jemných čar a vrásek na pokožce.