Olivový olej

Olivový olej je rostlinný olej, který se získává z plodů Olea Europaea, tradičního stromu pěstovaného v středomořské oblasti. Má vynikající změkčovací vlastnosti, které jsou oceňovány ve všech typech kosmetických výrobků. Používá se jako nosný olej, roztok na péči o vlasy a v přípravcích, které nabízejí kondicionačním efekt.
Olivový olej je bohatý na vitamíny a antioxidanty, účinně pomáhá vyvažovat vlhkost pokožky. Má jedinečnou schopnost dobře se promíchat s vodou, čímž pomáhá zvlhčovat pokožku bez ucpání pórů. Pokožka tak zůstává hladká a pružná. Olivový olej přirozeně pomaleji oxiduje jako jiné přírodní oleje, proto je dokonalý na ochranu pokožky před dráždivými účinky.

V naší kosmetice je používán pouze extra panenský olivový olej, který je extrahovaný z plodů Olea Europaea lisováním za studena bez chemické úpravy a procesu filtrování.

Extra paneneský olivový olej má specifickou distribuci mastných kyselin, která poskytuje vynikající výsledky v péči o pokožku. Má vysoký nezmýdelnitelným látek jako jsou skvalen, beta-sitosterol a polyfonoly. Skvalen je jednou z klíčových složek lidského kožního mazu, který dává pokožce jemný a hedvábný pocit. Při aplikaci na pokožku proto olivový olej snadno absorbuje, aniž byla pokožka mastná. Je známo, že beta-sitosterol snižuje hladinu cholesterolu, zmírňuje symptomy benigní hyperplazie prostaty (BPH) a má protizánětlivou aktivitu. V kosmetických přípravcích má vynikající změkčovací vlastnosti a může omezit lipogenezi, čímž se snižuje velikost adipocytů (tukových buněk). Hydroxytyrosol- polyfenol v olivovém oleji patří mezi nejsilnější antioxidanty na světě.

Účinky extra panenského olivového oleje na pleť
• Pokožku hydratuje.
• Zmírňuje podráždění pokožky. Vitamín E v olivovém oleji zmírňuje zarudnutí a svědění pokožky.
• Díky vysokému obsahu mastných kyselin a antioxidantů pomáhá redukovat tvorbu vrásek.
• Změkčuje kutikuly- pomáhá léčit suché a křehké nehty.
• Podporuje růst vlasů. Antioxidanty obsažené v olivovém oleji redukují volné radikály, které přispívají k vypadávání vlasů.
• Ochraňuje před sluncem. Omega-3 mastné kyseliny jsou opalovací krém, který můžete jíst. Studie ukázaly, že omega-3 nenasycené mastné kyseliny mohou chránit pokožku před UV slunečním zářením.
• Změkčuje a hydratuje vlasy. Stejně vyživuje suchou pokožku hlavy a zabraňuje poškození vlasů volnými radikály.