Dešťové hole | Rainsticks


Dešťová hůl je hudební nástroj, který vydává zvuk připomínající padající déšť. Tradičně se vyrábí z dlouhé duté trubky, často vyrobené z kaktusu nebo bambusu, která je naplněna malými kamínky, semeny nebo fazolemi. Trubka je na obou koncích utěsněná a často zdobená různými vzory nebo malbami. Zobrazit celý popis

Dešťová hůl (Rainstick) je hudební nástroj, který vydává zvuk připomínající padající déšť. Tradičně se vyrábí z dlouhé duté trubky, často vyrobené z kaktusu nebo bambusu, která je naplněna malými kamínky, semeny nebo fazolemi. Trubka je na obou koncích utěsněná a často zdobená různými vzory nebo malbami.

K vytvoření zvuku deště se drží svisle a naklání se dopředu a dozadu, což způsobuje, že obsah uvnitř trubice se proplétá přes sérii malých, pečlivě umístěných kolíků nebo hrotů. Když se obsah pohybuje přes tyto drobné překážky, vytváří jemný, uklidňující zvuk, který připomíná padající kapky deště.

Předpokládá se, že dešťové hole pocházejí z Chile a používaly se při tradičních obřadech a rituálech. V současnosti jsou oblíbené na celém světě a používají se v meditační a relaxační hudbě a používají se také v muzikoterapii.