Příroda je pro nás základem všeho

My v Ťuli A Ťuli ctíme matku Zemi. Při jakémkoliv procesu, který u nás ve firmě nastává, myslíme v první řadě na životní prostředí a až potom na jednoduchost a zisk.


Organické suroviny a ekologická výroba

Vyhledáváme výrobce surovin, kteří mají certifikáty BIO (organic), abychom měli garantováno to, že byly suroviny vypěstovány s ohledem na životní prostředí a bez použití jakýchkoliv chemikálií. Všechny naše výrobky jsou poctivě ručně vařené na sporáku a bez použití zbytečných technologií, chemikálií, barviv, silikonů a surfaktantů. Naše kosmetika nevoní parfémy, ale přírodou. Při otevření výrobku Vám zavoní samotné suroviny či 100% přírodní esenciální oleje. Naše výrobky jsou organické, a tak nemusí být testovány na zvířatech. 


Skleněné obaly

Přírodní kosmetika ve skle pro nás byla jednoznačnou volbou. Sklo považujeme za nejekologičtější materiál, protože je opakovatelně recyklovatelné. Proto ho používáme nejvíc jak se jen dá.

                                                                                                                                                                                                                                            

Nakládání s odpady a logistika

Většinu obalového materiálu, který nám spolu se surovinami přijde, dále využijeme, aby neputoval na skládku. Samozřejmostí je separace zbylého odpadu.

Vytváření a zpracovávání odpadu je odvěkým problémem pokroku. Z velké části je to důsledkem průmyslové výroby a není lehké se tomu vyhnout. Každá objednávka putující ze skladu k zákazníkovi absolvuje dlouhou cestu, během které musí být zboží ochráněno a dostatečně zabaleno. Častokrát obsahuje jediná objednávka velké množství přebytečných obalů s jednorázovým využitím a náročnou recyklací, nemluvě o vynaložené a spálené energii potřebné ke spolehlivému doručení. Balíky k našim zákazníkům však putují zabalené bez jediného zbytečného plastu. Nepoužíváme bublinkovou fólii, plastový obalový a výplňový materiál, ani plastové lepicí pásky. Faktury do balíků nepřikládáme, posíláme je pouze e-mailem.


V čem to spočívá? Tento program počítá emise CO2 vozového parku Vaší společnosti a automaticky je snižuje až o 50 % na základě investicí do vybraných projektů, které odstraňují CO2 z atmosféry. Je to například zalesňování vykácených území, ochrana původních druhů rostlin, čištění černých skládek, vytváření parků a mnoho dalšího.


Víte o tom, že se naše společnost věnuje také ekologickou výrobou razítek, reklamních předmětů a dárků s vlastním designem?

Více se dozvíte na:  www.peciatka.sk/o-projekte

a také na www.123razítka.cz.