Příroda je pro nás základem všeho

My v Ťuli A Ťuli ctíme matku Zemi. Při jakémkoliv procesu, který u nás ve firmě nastává, myslíme v první řadě na životní prostředí a až potom na jednoduchost a zisk.


Organické suroviny a ekologická výroba

Vyhledáváme výrobce surovin, kteří mají certifikáty BIO (organic), abychom měli garantováno to, že byly suroviny vypěstovány s ohledem na životní prostředí a bez použití jakýchkoliv chemikálií. Všechny naše výrobky jsou poctivě ručně vařené na sporáku a bez použití zbytečných technologií, chemikálií, barviv, silikonů a surfaktantů. Naše kosmetika nevoní parfémy, ale přírodou. Při otevření výrobku Vám zavoní samotné suroviny či 100% přírodní esenciální oleje. Naše výrobky jsou organické, a tak nemusí být testovány na zvířatech. 


Skleněné obaly

Přírodní kosmetika ve skle pro nás byla jednoznačnou volbou. Sklo považujeme za nejekologičtější materiál, protože je opakovatelně recyklovatelné. Naše skleněné obaly jsou navíc zálohované, aby tak byli naši zákazníci více motivováni nám sklo vrátit a my jsme ho mohli opakovaně použít.

Dárkové kazety bez plastu

Naše dárkové kazety jsme navrhli a dali vyrobit tak, aby v nich nebyl ani kousek plastu. Jsou vyrobeny pouze z kartonu a přírodního provázku.

Nakládání s odpady a logistika

Většinu obalového materiálu, který nám spolu se surovinami přijde, dále využijeme, aby neputoval na skládku. Samozřejmostí je separace zbylého odpadu. V naší výrobně pracuje 6–8 lidí a vyprodukujeme méně odpadu jako průměrná domácnost.

Vytváření a zpracovávání odpadu je odvěkým problémem pokroku. Z velké části je to důsledkem průmyslové výroby a není lehké se tomu vyhnout. Každá objednávka putující ze skladu k zákazníkovi absolvuje dlouhou cestu, během které musí být zboží ochráněno a dostatečně zabaleno. Častokrát obsahuje jediná objednávka velké množství přebytečných obalů s jednorázovým využitím a náročnou recyklací, nemluvě o vynaložené a spálené energii potřebné ke spolehlivému doručení. Balíky k našim zákazníkům však putují zabalené bez jediného zbytečného plastu. Nepoužíváme bublinkovou fólii, plastový obalový a výplňový materiál, ani plastové lepicí pásky. Faktury do balíků nepřikládáme, posíláme je pouze e-mailem.


Nesmírně důležité je také to, kdo Vám Vaši objednávku přiveze, takže i náš partner v dopravě následuje stejné principy jako my. Naším výhradním dopravcem je společnost GLS, která v roku 2017 nasadila na doručování elektrické dodávky Nissan eNV 200 Maxi  s nulovými emisemi. Tento krok je součástí jejich korporátní strategie s názvem ThinkGreen, kterou snižují vyprodukované emise.

V naší firmě dále využíváme 3 osobní automobily. Ekologický dopad na přírodu jsme se rozhodli zmírnit tím, že jsme se ve spolupráci se společností CCS zapojili do programu The Clean Advantage.


V čem to spočívá? Tento program počítá emise CO2 vozového parku Vaší společnosti a automaticky je snižuje až o 50 % na základě investicí do vybraných projektů, které odstraňují CO2 z atmosféry. Je to například zalesňování vykácených území, ochrana původních druhů rostlin, čištění černých skládek, vytváření parků a mnoho dalšího.


Víte o tom, že se naše společnost věnuje také ekologickou výrobou razítek, reklamních předmětů a dárků s vlastním designem?

Více se dozvíte na:  www.peciatka.sk/o-projekte

a také na www.123razítka.cz.