Aloe vera

Aloe vera je v kosmetice běžně používaný výtažek z rostliny Aloe barbadensis. Pro pokožku je dobrý kvůli jeho chemickému složení. Je složen z hydratačních polysacharidů. Tyto polysacharidy jsou hygroskopické, to znamená že přitahují vodu a vytvářejí vlhkou vrstvu na pokožce. Aloe má však i řadu více účinků než jen ochrannou a uklidňující, například:

Hydratuje
Aloe hydratuje pokožku, ale na rozdíl od řady jiných hydratačních přípravků, aloe nenechává tvář mastnou. Proto je skvělý pro lidi, který nemají rádi mastný pocit na kůži. Muži využívají aloe po holení, protože aloe dokáže ošetřit malé rány způsobené při holení.

Léčí spálenou pokožku
Aloe díky svým léčivým účinkům umí velmi jednoduše pomoci při popáleninách nebo spáleninách. Funguje jako ochranná vrstva na pokožce, díky čemuž se pokožka umí rychleji regenerovat.

Odstraňuje akné
Aloe obsahuje dva hormony: auxin a gibereliny. Tyto hormony léčí rány a redukují zánět kůže. Gibereliny v aloe působí také jako růstový hormon, který zajišťuje růst nových buněk, díky čemuž se pokožka rychleji uzdraví a akné zmizí.

Bojuje s věkem
Aloe obsahuje množství antioxidantů včetně betakarotenu, vitamínu C a E, které zpevňují a hydratují pokožku, díky čemuž pokožka vypadá mladší.

Bojuje se striemi
Protože se pokožka může rapidně natáhnout (vlivem těhotenství nebo obezity), běžně se tak stává že na pokožce se objeví i strie. Ty vznikají kvůli trhlinkám v jednotlivých vrstvách pokožky. S tímto aloe nemá žádný problém, protože léčí malé ranky. Pokud i strie nezmizí, určitě se zmenší a jsou mnohem méně viditelné.