Bambucké máslo

Bambucké máslo je tuk, který byl extrahován z ořechů stromu Shea (Vitellaria paradoxa). Má šedobílou nebo slonovinově bílou barvu a krémovou konzistenci, která je snadno roztíratelná na pokožce. Většina bambuckého másla pochází ze stromů v západní Africe.

V bambuckého másla jsou ve vysokých koncentracích zastoupeny mastné kyseliny a vitamíny, což předurčuje bambucké máslo jako ideální kosmetickou přísadu v péči o pokožku. Má protizánětlivé a léčivé vlastnosti, pomáhá při mnoha kožních onemocněních, jako jsou kožní skvrny a vrásky, slouží k prevenci vzniku strií během těhotenství, redukuje svalovou únavu a léčí dermatitidu. Bambucké máslo je extrémně zvlhčující a velmi hydratační, po aplikaci na pokožku poskytuje okamžitou jemnost a hladkost.

Surové bambucké máslo je bohaté kyselinu stearová a olejovou, ve značné míře jsou v něm obsaženy vitamíny E a A. Shea strom je běžně používán jako zdroj rostlinného oleje, který obsahuje asi 45 až 50 procent mastných kyselin, 30 až 41 procent kyseliny stearové, 5 -9 procent kyseliny palmitové a 4-5 procent kyseliny linolové.
Námi používané bambucké máslo se vyrábí metodou lisováním za studena bez přidání chemikálií nebo konzervačních látek.

Účinky bambuckého másla na pokožku těla a obličeje

Bambucké máslo má výrazné protizánětlivé vlastnosti. Zklidňuje zarudnutí a otok obličeje. Vysoké koncentrace mastných kyselin a vitamínu K také pomáhají k rychlejšímu uzdravení pokožky na celém těle.
Bambucké máslo působí jako přírodní zvlhčovač. Jeho charakteristika a konzistence mu zaručují snadnou absorpci pokožkou, kde vytváří přirozenou bariéru, která zadržuje vlhkost. Tento hydratační účinek může trvat několik hodin, na rozdíl od některých jiných zvlhčovačů, jejichž účinek trvá hodinu nebo méně.
Bambucké máslo zabraňuje stárnutí kůže. Pro svůj vysoký obsah mastných kyselin, zabraňuje účinku toxinů na tkáňové buňky, podporuje jejich regeneraci, čímž redukuje vrásky a dodává pokožce sílu a pružnost. Vitamín E v bambucké máslo také pomáhá chránit vaši pokožku před UV zářením.
Zmíněné vlastnosti bambuckého másla pomáhají při léčbě onemocnění pokožky hlavy, zmírňuje lupy. Je ideální pro popraskané a suché paty, ruce, drsné lokty a kolena. Díky svým úžasným léčebným a hydratačním vlastnostem může bambucké máslo zmírnit výskyt strií, vyhladit celulitidu a celkově změkčit pokožku.