Valentýn

  • 26.01.2023

Sv. Valentýn je v historii lidstva déle než se zdá. První zmínka se objevila kolem roku 496 n.l.. Není zcela zřejmé o koho přesně šlo, protože kněží jménem Valentýn byli v té době na scéně dva. Jeden byl kněz potají oddávající zamilované páry. Druhý byl knězem, který se odhodlal osvobodit neprávem uvězněné muže. Oba byli za své (zlo)činy odsouzeni. Ale když se objasnila příčina jejich jednání, nezbývalo nic jiného, ​​než je prohlásit za svaté. To, který z nich je Valentýn VALENTÝN to už si každý vybere sám. Datum 14.2. byl přiřazen sv. Valentýnu ve spojení s oslavami plodnosti nazývaný také "Lupercalia". Ale tehdy Valentýn nevypadal ani z daleka tak jako dnes.

Ve 14. století se začal připisovat ke dni sv. Valentýna poprvé charakter projevu lásky dvou lidí jak to známe dnes.

V 15. století byla poslána první valentýnka z vězení. Takové milostné dopisy si od té doby v tento den posílají zamilovaní dodnes.

V roce 1861 byly vyrobeny první čokoládové pralinky ve tvaru srdce, které se vyrábějí dodnes.

Jak však obdarovat milovanou osobu i jiným způsobem než květinami a čokoládou?
Milovaná pro milovanou

Krásně vonící kombinace organických silic je jako stvořená pro vytvoření příjemné a blahodárné atmosféry. Zrelaxujte a zároveň probuďte dobrou náladu kdykoli a kdekoli s „Milovanou“.

U nás najdete malou pozornost pro ty, které si rády dopřejí teplou koupel se směsí solí Milovaná v baleních 1,5kg a 0,5kg. Z řady Milovaná u nás najdete také směs esenciálních olejů, tělové mléko či dárkové mýdlo.

K produktům Milovaná během láskyplného období můžete využít také slevu 15% s kódem milovana.

Platí do 14.2.2023


Sdílet