Kafr


Kafrovník lékařský si na této planetě pamatuje již opravdu leccos. Některé Kafrovníky, které v přirozeném prostředí můžete najít v Japonsku, v určitých oblastech Číny nebo na Taiwanu, mezi námi rostou už více než tisíc let. V tradičních kulturách se používal i při balzamování zesnulých, ale nejvíce je známý pro svou životodárnou sílu. Zobrazit celý popis

 Naši prarodiče kafrovou mast používali běžně při tlumení zánětů, potírali si jím bolestivá místa a zálesáci po celém světě jeho pronikavou vůní na toulkách přírodou odpuzovaly hmyz.

Kafrová silice se vyrábí parní destilací kůry a dřeva kafrovníku. Desítky let je známa i její syntetická verze vyráběná z terpentýnu některých jehličnanů, ale u nás najdete samozřejmě zdravější a účinky efektivnější přírodní silici. Její účinnost v medicíně a kosmetice spočívá v tom, že dokáže stimulovat nervová zakončení, které uvolňují bolest a svědění pokožky. Kromě toho její výrazné antibakteriální a antimykotické účinky znají téměř všichni, kteří alespoň jednou v životě bojovali s například v této stresující době běžně se vyskytující plísní na nohách.

Poznejte dnes i vy toto bohatství jihovýchodní Asie, které jsme ukryli pod dřevěné víčka našich sprchových gelů a zařadili i do rozrůstající se nabídky přírodních esenciálnich olejů Ťuli A Ťuli. I díky němu máte v našich obchodech zdraví a dlouhověkost na dosah ruky.