Bazalka přírodní esenciální olej

Kód: 031342 Bylinné

Objem 10 ml
  • 136,00 Kč

(113,33 Kč bez DPH)


ks
skladem
Popis produktu

100% esenciální olej Bazalka má široké spektrum aplikací od povzbuzení duševního stavu až po zmírnění únavy. Jeho komplexní aroma má jemné zelené a balzámové podtóny, tento typ bazalky je sladší a je považován za nejbezpečnější ze všech odrůd bazalky. Schopnost oleje zlepšit paměť a zbystřit mysl je v Indii velebena již od dávných časů. Hinduisté kladou na truhly mrtvých bazalkové listy, aby je ochránili před zlými duchy při přechodu mezi životy. Ženy v Itálii používaly tuto bylinku, aby přilákaly nápadníky.

ÚČINKY

Antiseptický

Antispasmodický

Lék proti nadýmání

Podporuje menstruační cyklus

Zklidňující účinky na nervy

Žaludeční lék

Tonizující účinky

Pomáhá při trávících problémech

Afrodiziakum

Zklidňuje spasmodickou bolest břicha

Zklidňuje astmatické stavy

Pozvedá ducha

Povzbuzuje

Osobnost

Bazalkový olej se doporučuje těm, kteří potřebují ochranu před chorobami, jsou na nemoci náchylní a projevují se u nich náznaky nervového vyčerpání. Ocimum basilicum má excelentní relaxační účinky, a to díky vysokému obsahu metyléterů.

Je to přírodní nervové tonikum, které je schopné stimulovat a/nebo obnovovat v závislosti na potřebách těla. V souvislosti s touto schopností je označován jako „adaptogenní“.

PODROBNOSTI O AROMATERAPII

Bazalkový olej je vynikající volbou pro širokou škálu využití v aromaterapii. Velmi dobře se míchá s oleji Bergamot, Peppermint a Eucalyptus.

BEZPEČNOST

Netoxický a nedráždivý s možnou citlivostí u některých jedinců. Tento typ bazalkového esenciálního oleje je považován za nejbezpečnější ze všech odrůd bazalky. Vyhněte se nadměrnému užívání bazalky, protože může přestimulovat nervový systém. Vždy nejprve otestujte malé množství esenciálního oleje kvůli možné citlivosti či alergické reakci.

Nepoužívejte, jestliže jste těhotná.


Způsob použití

Inhalace

Přímá inhalace, difuzér, olejový výparník

Vnitřní použití

Bazalkový olej je vhodný k použití v kulinářských receptech, jídlům dodává výraznou a bohatou bazalkovou chuť. Stejně jako všechny esenciální oleje je velmi silný – a proto i zde platí, že méně je více.


Složení

Ocimum basilicum leaf oil.


Země původu

Indie.
Výrobce
Ťuli a Ťuli- Tuli A Tuli Laboratories s. r. o., Pezinská 5104, Malacky 901 01
INGREDIENTS

Ocimum basilicum leaf oil.


Způsob použití

Inhalace

Přímá inhalace, difuzér, olejový výparník

Vnitřní použití

Bazalkový olej je vhodný k použití v kulinářských receptech, jídlům dodává výraznou a bohatou bazalkovou chuť. Stejně jako všechny esenciální oleje je velmi silný – a proto i zde platí, že méně je více.

Seznam alergenů
Seznam alergenů, které mohou u některých citlivých jedinců vyvolat kožní alergickou reakci. Podle § 49 NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.

Geraniol
Geraniol je přírodní bezbarvá látka, která se vyskytuje v širokém spektru éterických olejů. Má sladkou květinovou vůni, která je podobná vůni růže.
Linalool
Linalool je molekula, která je přirozeně přítomna takřka ve všech éterických olejích, v menší či větší koncentraci. Je to bezbarvá sloučenina se svěží sladkou květinovou vůní.
Citronellol
Citronellol je přírodní acyklický monoterpenoid, což je bezbarvá, někdy jemně jantarová kapalina, která má příjemnou citrónovou vůni, která se blíží až k růži. Přirozeně se vyskytuje ve vícerých esenciálních olejích.
Limonene
Limonen patří do skupiny monoterpenových karbidů a je to molekula s vůní citronu a pomeranče. Limonen je přirozenou součástí některých rostlin, stromů, ovoce a zeleniny (především citrusových plodů).
Používáním stránek www.tuliatuli.cz/ souhlasíte s používáním cookies, pomocí kterých vylepšujeme naše služby.