Pomerančový květ Neroli


Smysluplnost a bohatství této vzácné esence se do světa rozšířily již během objevných zámořských plaveb. Jak napovídá zažitý název, silice pomerančovníku hořkého pochází ze slunné Itálie, kde ji v 17. století proslavila italská princezna Anne - Marie de la Tremoille z města Neroli. Zobrazit celý popis


Pomerančovník hořký původně pochází z Číny, kde se od nepaměti jeho květiny používali v medicíně, kosmetice, ale i při svatebních obřadech. Jeho plody jsou nejedlé pro svou výraznou hořkost, zato díky neuvěřitelně bohaté vůni se v průběhu staletí strom rozšířil po celém eurasijském kontinentu, až ho v přibližně 10. století arabští dobyvatelé přinesli do Středomoří.

Esenciální olej neroli z naší nabídky se vyrábí parní destilací, která je oproti enfloráži finančně dostupnější, ale kvalitativně se nedá hovořit o výrazných rozdílech. Přidali jsme ho i do našeho pleťového krému, který se hodí na všechny typy pleti. Podporuje tvorbu nových buněk a zlepšuje jejich elasticitu, takže i přírodní pleťový krém Ťuli a Ťuli díky němu působí proti stárnutí. Zklidňuje také citlivou pleť, dokáže zredukovat popraskané žilky a zahojit akné. Pro jeho vznešenou aroma jsme se rozhodli obohatit ním i sérii našich přírodních sprchových gelů.

Potěšte našimi výrobky s esencí neroli své blízké, kteří vám díky nim omládne před očima.